Bezpieczny w sieci. Czyli jaki?

Hej.

Jestem pracownikiem działu IT w jednej z europejskich korporacji. Jestem kordynatorem ITILowego procesu Configuration Management dla obiektów znajdujących się w naszych centrach przetwarzania danych. Ponadto pełnię rolę konsultanta procedur i zadań kierowanych do pierwszej linii zespołu operacji ds. bezpieczeństwa informatycznego w mojej firmie. Na samym końcu, lecz nie mniej ważnie, jestem także operatorem w tym zespole. Na co dzień zderzam się z dużą ilością danych do analizy, generuję sporą ilość raportów, a także bardzo mocno staram się wypracować nowe rozwiązania, które będą pomocne mojemu pracodawcy w poprawie bezpieczeństwa cybernetycznego wewnątrz organizacji.

Celem który przyświeca mi w tworzeniu tego bloga jest uporządk0wanie sobie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informacji, szerzenie dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą i dobrymi źródłami wiedzy, i chęć sprawdzenia się w roli publicysty. Choć to może za duże słowo. Blogera. Uważam, że bezpieczeństwo to szeroki temat, który wymaga wieloaspektowego podejścia, a wraz z nim, także omówienia z kilkunastu punktów widzenia.

Jestem przekonany, że w polskiej blogosferze IT, pełnej po brzegi w tematach programowania, czy też sieci komputerowych, jest miejsce na tematykę z pogranicza ITILa i bezpieczeństwa. Moje tematy będę starał się pokazać jako ciekawe, a także niezbędne w dobrze funkcjonującym centrum przetwarzania danych w XXI wieku. Na pewno nie będzie to łatwym zadaniem, zwłaszcza, że w wielu przypadkach, będę przecierał szlaki, niemniej uważam, że jest to warte dokonania.

Mam nadzieję, że zagościcie tutaj na dłużej.

Pozdrawiam, Minotaur.