Bezpieczny w sieci. Czyli jaki?

Hej.

Jestem pracownikiem działu IT w jednej z europejskich korporacji. Jestem kordynatorem ITILowego procesu Configuration Management dla obiektów znajdujących się w naszych centrach przetwarzania danych. Ponadto pełnię rolę konsultanta procedur i zadań kierowanych do pierwszej linii zespołu operacji ds. bezpieczeństwa informatycznego w mojej firmie. Na samym końcu, lecz nie mniej ważnie, jestem także operatorem w tym zespole. Na co dzień zderzam się z dużą ilością danych do analizy, generuję sporą ilość raportów, a także bardzo mocno staram się wypracować nowe rozwiązania, które będą pomocne mojemu pracodawcy w poprawie bezpieczeństwa cybernetycznego wewnątrz organizacji.

Celem który przyświeca mi w tworzeniu tego bloga jest uporządk0wanie sobie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informacji, szerzenie dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą i dobrymi źródłami wiedzy, i chęć sprawdzenia się w roli publicysty. Choć to może za duże słowo. Blogera. Uważam, że bezpieczeństwo to szeroki temat, który wymaga wieloaspektowego podejścia, a wraz z nim, także omówienia z kilkunastu punktów widzenia.

Jestem przekonany, że w polskiej blogosferze IT, pełnej po brzegi w tematach programowania, czy też sieci komputerowych, jest miejsce na tematykę z pogranicza ITILa i bezpieczeństwa. Moje tematy będę starał się pokazać jako ciekawe, a także niezbędne w dobrze funkcjonującym centrum przetwarzania danych w XXI wieku. Na pewno nie będzie to łatwym zadaniem, zwłaszcza, że w wielu przypadkach, będę przecierał szlaki, niemniej uważam, że jest to warte dokonania.

Mam nadzieję, że zagościcie tutaj na dłużej.

Pozdrawiam, Minotaur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *